Завантаження...

Простір дитячого здоров'я

Напрямки роботи

Щеплення

Щеплення

Незважаючи на величезні успіхи в медицині та гігієні, єдиним ефективним засобом профілактики інфекційних захворювань залишається вакцинація. Завдяки масовій вакцинації населення ліквідована натуральна віспа (важке інфекційне захворювання з високим відсотком смертності), практично був переможений в багатьох країнах поліомієліт (вірусна інфекція, що викликає важкі неврологічні порушення*), попереджені спалаху дифтерії**, практично відсутня смертність від правця.
 

*Захворюваність у світі знизилась з 350 000 випадків на рік до початку вакцинації, до 300-400 випадків в країнах з дуже низьким соціально-економічним рівнем.

**На тлі зниження охоплення вакцинацією проти дифтерії після розпаду СРСР, в 1994 році в країнах колишнього союзу зазначалося 39703 випадків дифтерії, з них в Україні близько 8 000. Для порівняння в 1990 році в СРСР було зареєстровано тільки 1211 випадків

 
Чи потрібно робити дитині щеплення?
Це питання хвилює більшість батьків. Лікарі дотримуються однозначної точки зору: так, обов'язково потрібно. Звичайно, при цьому ми маємо на увазі вакцинацію з дотриманням усіх необхідних норм, починаючи від якості вакцин, їх зберігання і транспортування, медичного обстеження дитини, а також спостереження за ним після щеплення.
 
Чому вакцинуватися від інфекції краще, ніж перехворіти і отримати імунітет?
Захворювання, проти яких проводиться вакцинація, можуть призвести до ускладнень, інвалідності та навіть смерті. Вакцинація - безпечний спосіб формування захисту проти інфекцій. Слід враховувати, що імунітет проти інфекційних захворювань гарантований після перенесення лише деяких хвороб, наприклад, кору, краснухи, паротиту. Але ці захворювання можуть викликати серйозні ускладнення. Чи варто ризикувати здоров'ям вашої дитини?
 
Чому важливо робити щеплення від народження?
Вакцинація проти більшості інфекцій проводиться у віці до півтора років. Дитину слід захистити від інфекцій до того, як він почне активно контактувати з іншими дітьми в дитячому саду або на ігровому майданчику. Чим більше дитина, яка не отримав щеплення, спілкується з іншими дітьми та дорослими, тим більше ризик заразитися і захворіти. Важливо також, щоб дитина отримала курс вакцинації, тому одне щеплення не дає стійкої захисту.
 
В Україні, як і в багатьох країнах, проводиться обов'язкова планова вакцинація проти дифтерії, правця, кашлюку, поліомієліту, гепатиту В, гемофільної інфекції, кору, краснухи, епідеміологічного паротиту, туберкульозу, відповідно до Календаря профілактичних щеплень, затвердженого наказом МОЗ України від 11.08.2014 року N551 «Про удосконалення проведення профілактичних щеплень в Україні».
 
В Україні рекомендована вакцинація проти ротавірусної і пневмококової інфекцій, грипу, папіломавірусу людини, гепатиту А, менінгококової інфекції, вітряної віспи.
 

У США, Ізраїлі та в розвинених європейських країнах вакцинація проти ротавірусної і пневмококової інфекцій, грипу, папіломавірусу людини, гепатиту А, менінгококової інфекції, вітряної віспи є ОБОВ'ЯЗКОВОЮ!

 
* Захворюваність у світі знизилася з 350 000 випадків на рік до початку вакцинації, до 300-400 випадків в країнах з дуже низьким соціально-економічним рівнем.

** На тлі зниження охоплення вакцинацією проти дифтерії після розпаду СРСР, в 1994 році в країнах колишнього союзу зазначалося 39703 випадків дифтерії, з них в Україні близько 8 000. Для порівняння в 1990 році в СРСР було зареєстровано тільки 1211 випадків.