Завантаження...

Простір дитячого здоров'я

Напрямки роботи

Дитячий масаж

Дитячий масаж

Що таке дитячий масаж?
Масаж - унікальний метод впливу на організм. Особливо це стосується дітей до року. У цей період дитина активно розвивається, остаточно формуються органи та системи організму. За перший рік дитина виростає приблизно на 30 см - безпрецедентна за швидкості надбавка в зростанні становить у середньому 60%, а також потроює свою вагу при народженні. Ніколи в житті малюк більше не буде рости так активно.
 
Масаж є якраз тим способом підтримки і стимуляції, який можна запропонувати в ранньому віці. Говорячи «дитячий масаж» або «масаж для немовлят», ми маємо на увазі крім самого масажу ще й гімнастичні вправи, заняття на м'ячі. Всі ці складові чудово доповнюють один одного на сеансах масажу в центрі дитячого здоров'я «Медицинская Клиника в Киеве».
 
Дитячий масаж - кращий засіб профілактики багатьох дитячих захворювань.
Дитячий масаж є відмінним засобом для підтримки імунної системи, особливо у дітей раннього віку; діти, які регулярно відвідують сеанси масажу, набагато стійкіші до ГРЗ і взагалі схильні меншій захворюваності. Позитивний вплив масаж робить і на механізми травлення, тому його нерідко призначають при різних порушеннях функції шлунково-кишкового тракту. Крім цього, масаж є ефективним засобом профілактики різних порушень опорно-рухового апарату. Доведено позитивний вплив дитячого масажу на центральну нервову систему через розташовані на шкірному покриві нервові рецептори, що допомагає усунути розлади сну, харчування та проблеми з мовою.
 
Масаж для новонароджених корисний для правильного росту і становлення психомоторних навичок.
Масаж розширює судини, збільшує приплив крові до м'язів та внутрішніх органів, а також рефлекторно стимулює нервову систему. За допомогою гімнастики малюк вчиться правильно виконувати рухи. Вправи на м'ячі тренують вестибулярний апарат малюка, вчать тримати рівновагу.
 
До того ж ефект від дитячого масажу, як правило, яскраво виражений і проявляється практично відразу після проведення курсу, а іноді і після першої процедури.
 
З огляду на настільки позитивний вплив на організм малюка в цілому, масаж рекомендується робити всім малюкам до року.
 
Однак перед тим, як приступити до масажних процедур, необхідно пройти хоча б мінімальне медичне обстеження та проконсультуватися з педіатром, ортопедом, неврологом, оскільки при деяких захворюваннях і станах масаж для новонароджених протипоказаний. У будь-якому разі не можна проводити подібні процедури при підвищеній температурі тіла, захворюваннях шкіри, гострих інфекційних захворюваннях, а також в день щеплення.
 
На першому році життя масаж призначається практично кожній дитині, іноді навіть не один курс. Наскільки це виправдано і чим ще корисний масаж малюкові?
Відомо, що після народження органи і системи малюка ще потребують в рості і розвитку. Особливо це стосується головного мозку і центральної нервової системи. Доведено, що провідні шляхи шкірного аналізатора дозрівають раніше зорового та слухового, і до моменту появи на світ вже повністю розвинені.
 
Так як з перших тижнів після народження дитина найбільш сприйнятлива до впливу через шкіру, масажем ми можемо стимулювати розвиток всіх органів і систем малюка, та в значній мірі центральної нервової системи.
 
У новонародженої дитини, як правило, спостерігається фізіологічний гіпертонус - ручки і ніжки зігнуті, кулачки стиснуті, руху безладні, хаотичні. Він є до 3-х місячного віку варіантом норми. Якщо після 3-х місяців тонус м'язів залишається підвищеним, то наше завдання - допомогти дитині врівноважити його, скоріше почати здійснювати осмислені руху, вчасно пройти всі етапи розвитку.
 
Малюк освоює нові рухи: він вчиться повзати, а до року вже вміє ходити. Тому дитині в цей віковий період необхідна підтримка, а іноді і стимуляція. У зв'язку з цим з малюком потрібно займатися як батькам, так і різного роду фахівцям.
 
Чи показаний масаж здоровим дітям?
Ще зовсім недавно масаж призначався за суворими показаннями. Існував певний список захворювань, при яких він необхідний. Однак ситуація зараз абсолютно протилежна: масаж призначається абсолютно здоровим дітям. При цьому за рік здоровій дитині рекомендується в ідеалі провести 3-4 курсу масажу по 10 процедур. Якщо ж дитині поставлений якйсь діагноз, то масаж проводиться за призначенням лікаря. Кількість курсів масажу визначається індивідуально.
 
Приводьте свого малюка до нас на масаж і фахівці центру дитячого здоров'я «Медицинская Клиника в Киеве» зроблять ці сеанси корисними і для вашої дитини і для вас.